Surveilligence: Září 2018 přineslo další pokles počtu insolvencí

05.10.2018

V září 2018 bylo podáno 72 insolvenčních návrhů, tj. o 10 návrhů méně než v srpnu 2018. Počet insolvenčních návrhů tak poklesl na nejnižší úroveň za posledních 12 měsíců.

Nová zpráva o vývoji insolvenčních řízení společnosti Surveilligence s.r.o. přináší znovu informaci o dalším poklesu počtu insolvenčních návrhů vůči podnikatelským subjektům v České republice (celou zprávu je možné najít ZDE). "Celkově to lze hodnotit jako očekávatelný proces, který je v souladu s našimi odhady," poznamenal k tomu vedoucí týmu Výzkum insolvence docent Luboš Smrčka z pražské Vysoké školy ekonomické.

 

 

Surveilligence je specializovaná forenzní agentura zaměřená na vyšetřování sofistikované finanční kriminality páchané managementem a zaměstnanci v segmentu privátních společností a veřejné správy.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.