Sněmovní tisk 71 zpochybnil poslanec ANO

20.02.2018

Podle posledních informací sdělovacích prostředků došlo v hnutí ANO k rozkolu mezi ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a poslancem za stejnou politickou formaci Patrikem Nacherem. Zatím není jasné, jak to může ovlivnit osud této novely.

Robert Pelikán předložil znovu Poslanecké sněmovně svůj návrh novely insolvenčního zákona, který dostali poslanci již v minulém volebním období, ale nenašli nakonec dostatečnou vůli k projednání návrhu. Nyní je tak zvaná oddlužovací novela znovu na pořadu dne a to jako Sněmovní tisk 71 (ZDE).

Podle serveru iDnes ale proti novele protestuje poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Ten je známý především jako bojovník proti výši bankovních poplatků. Nyní ale kritizuje možnost, kterou má zákon obsahovat, tedy sedm let trvající oddlužení bez nutnosti splatit i jen část dluhu

Více podrobností ZDE.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.