Sněmovní tisk 1030 je zřejmě mrtvý. Politici ho nestihnou projednat do voleb

10.08.2017

S velkou pravděpodobností platí, že sněmovní tisk 1030, kterým je významná novelizace insolvenčního zákona, která se měla týkat především pravidel pro oddlužení, je v tomto volebním období již neprůchodná.

Jednání o novele, která měla při určité shodě okolností umožnit i takové oddlužení, při kterém by dlužník uhradil pouze náklady řízení, se zasekla poprvé již v dubnu a pak znovu v květnu tohoto roku. Návrh vzbudil poměrně výraznou nelibost především na straně věřitelských organizací, možnost úplného oddlužení pouze za zaplacení nákladů ale narazil na značný odpor i v Poslanecké sněmovně.

Nicméně v danou dobu se zdá, že i kdyby se podařilo získat pro návrh skutečně většinovou podporu mezi poslanci, zdá se, že projednání již nebude zvládnutelné z hlediska krátícího se času.

Sledovat další vývoj situace kolem zmíněné novely je možné ZDE.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.