Senát projedná ve čtvrtek 16. dubna balík zákonů souvisejících s koronavirem

14.04.2020

Horní komora Parlamentu České repubiky projedná 16. dubna balík zákonů souvisejíích s koronavirem. Jedím z nich bude také Návrh zákona o některých opatřeních v oblasti splácení úvěrů v souvislosti s pandemií COVID-19. Ten zasahuje dosti zásadně do oblasti úvěrů.

"Asi všichni chápeme, že určitá legislativní smršť je nutná, neboť stojíme uprostřed bouře a nemáme příliš velkou představu o tom, co tato bouře dokáže. To samo není dobré, ale ještě horší je, že nemáme ani žádnou ucelenou představu, jak po jejím konci rozeběhnout ekonomiku," uvedl k návrhu tohoto a dalších zákonů vedoucí týmu Výzkum insovence prof. Luboš Smrčka. ten také dodal, že snaha odložit splácení dluhu a vytvořit prostor pro znovuzískání finanční stability je logickým krokem vlády ve chvíli, kdy zatím není jasné, jak se krize přesně dotkne občanů. "Je zde obrovské množství neznámých. Nevíme, kdy se život začne vracet k normálu, nevíme, kdy se příjmy rodin začnou vracet na dřívější úroveň," poznamenal profesor Smrčka...

V Poslanecké sněmovně byl návrh projednáván jako Sněmovní tisk 813, v Senátu jde o Senátní tisk 229 (verze schválená Poslaneckou sněmovnou ZDE)

 

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.