Revizní novela schválena - i když na poslední chvíli

09.08.2013

Politická krize nakonec nezabránila schválení tak zvané revizní novely insolvenčního zákona. "Je to výborná zpráva," uvedla k tomu vedoucí týmu Výzkum insolvence profesorka Eva Kislingerová.

Zákon byl přijat celkem hlasy 94 zákonodárců z aktuálně 130 přítomných. Předpis získal podporu jak koaličních stran ODS a TOP 09-S, tak i sociálních demokratů. Z přítomných nebyl proti nikdo, zdrželi se především poslanci za KSČM. "Dobré je, že tento zákon, který profesor Tomáš Richter označuje příznačně za Insolvenční zákon 2.0, získal podporu napříč politickým spektrem. Ukazuje to, že trend nastavený naší legislativou v minulosti a nyní v této novele se nebude měnit a že budeme dále pracovat na liberální legislativě, která bude podporovat především práva věřitelů. To je dobrý příslib do budoucnosti, protože popravdě - i když je revizní novela dosti zásadní - je ještě řada témat v insolvenčním právu, které nejsou dostatečně dořešené," dodala profesorka Kislingerová.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.