Kompletní přednáška docenta Bohumila Havla z konference Insolvence 2019

09.08.2019

Přinášíme video z vystoupení Bohumila Havla „Možnosti implementace navrhované směrnice o preventivních restrukturalizacích" na konferenci Insolvence 2019. V odkazu naleznete také prezentaci k přednášce.

Na youtube stránce Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka bylo zveřejněno video z přednášky Bohumila Havla na květnové konferenci Insolvence 2019 (k dispozici ZDE). Příspěvek se jmenoval „Možnosti implementace navrhované směrnice o preventivních restrukturalizacích a druhé šanci do národní právní úpravy – co by implementace znamenala z pohledu práva a legislativy“.

Docent havel se především ptá, jakým způsobem by se mohla či měla nová regulace připravované směrnice o preventivních restrukturalizacích a druhé šanci promítnout do českého právního prostředí a zvláště pak osvětluje, jaký je vlastně účel této směrnice. Dále se zabývá tím, proč by byl při transpozici směrnice vhodný samostatný zákon.

VIDEO je ke zhlédnutí také zde: https://lnkd.in/gaM2-Sz

Prezentaci k přednášce naleznete ZDE a případně https://lnkd.in/gJGWDNP

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.