Jaroslav Schoenfeld o letošní konferenci Insolvence 2020

04.06.2020

Před několika dny oznámili pořadatelé mezinárodní vědecké konference Insolvence 2020 - Preventivní a včasné restrukturalizace - implementace v České republice a ve vybraných evropských zemích nové datum konání akce. Uskuteční se 16. září na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Klíčového orgánizátora akce Jaroslava Schönfelda jsme se zeptali, nakolik bude podle jeho názoru podzimní konference odlišná od té, která byla připravována na původní jarní termín.

Dojde tedy ke změnám v programu konference, neposune se vedle termínu také její myšlenkové těžiště?

"Nemyslím, že by byly potřeba zásadní koncepční změny. Hlavní téma tohoto roku je jasné a konec konců nám vydrží i do roku příštího - tím je implementace evropské směrnice o restrukturalizaci a insolvenci do českého právního systému. To je velké téma, které se rozprostírá od práva po ekonomiku a má řadu dalších souvislostí. Nicméně v této fázi můžeme s klidem říci, že program zůstává stejný, ani v osobách řečníků nedošlo ke změnám."

Nicméně březen, duben a květen byly měsíce hektické nejen kvůli epidemii, ale také v legislativě. To se asi v konferenci odrazí?

"To jistě. Konec konců budeme mít na jednom místě řadu odborníků, kteří se velmi výrazně podíleli na koncipování krizových změn zákonů, především tedy insolvenčního zákona. A zároveň také odborníky, kteří jsou v centru diskusí o implementaci evropské směrnice. Takže zkušenosti z těchto krizových rozhodnutí se nutně promítnou i do toho, co bude předloženo politickým činitelům ze strany odborníků v oblasti implementace. Na této konferenci bude mít odborná veřejnost i studenti mimořádnou příležitost toto téma velmi koncentrovaně zažít a poznat."

Registrace uskutečněné na termín původní zůstávají v platnosti. Také je stále možné se registrovat ZDE. Stránky konference naleznete ZDE.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.