Insolvence 2020 - diskuse mezinárodních odborníků na téma preventivní restrukturalizace

25.11.2020

V rámci mezinárodní vědecké konference Insolvence 2020 (Preventivní a včasné restrukturalizace - implementace v České republice a ve vybraných evropských zemích) se uskutečnil také kulatý stůl několika významných zahraničních odborníků na tématiku sanací a preventivní restrukturalizace.

Těmito odborníky byli: Nora Wouters, Daniel Fritz, Mark Craggs, Koen Durlinger, Aleksandra Krawczyk, LL.M. corp. restruc. a Rainer Frank. Celou diskusi je možné shlédnout ZDE. Tato speciální mezinárodní panelová diskuse, která vznikla zejména díky milé spolupráci s Jiri Tomola (Dentons) a Petr Sprinz (Allen & Overy). Posluchač díky tomu může nahlédnout do vývoje názorů na implementaci evropské směrnice o restrukturalizaci a insolvenci v pěti jurisdikcích.
Medailonky jednotlivých vystupujících naleznete zde: https://lnkd.in/dnnx9Yk
Velké díky všem účastníkům panelové diskuse za jejich ochotu vystoupit a sdílet svoje zkušenosti napříč různými právními prostředími.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.