Průvodce podnikatelů postkoronavirovými možnostmi

13.06.2020

Další z řady odborných publikací CRI je na světě!

"Možnosti českých podniků při řešení koronavirové krize" je publikace, která shrnuje a krátce analyzuje opatření přijatá ze strany české legislativy v reakci na stav vyvolaný šířením viru COVID-19 a na následné epidemiologické a další kroky.
V centru zájmu jsou především ustanovení zákona 191/2020 Sb., který zasáhl do některých částí insolvenčního zákona a na přechodnou dobu je změnil – mimo jiné v oblasti povinnosti podání insolvenčního návrhu ze strany dlužníka, v možnosti podání návrhu ze strany věřitele a v dalších.

Michal Kuděj představuje novou publikaci CRI

Zvláštní pozornost je pak věnována institutu mimořádného moratoria, které bylo také jako dočasné opatření v tomto zákoně definováno. Provedené změny jsou pak alespoň krátce vztaženy také k nové evropské legislativě přijaté před vypuknutím krize vyvolané koronavirovou nákazou.
Autory publikace jsou Michal Kuděj, Bohumil Havel, Lee Louda a Jaroslav Schönfeld.

Celou publikaci a také starší práce týmu odborníků CRI je možné získat ZDE.

Jaroslav Schönfeld

Lee Louda

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.