Odborné kolokvium k výzkumnému projektu TAČR TL02000467

30.04.2019

Téma "Finanční charakteristiky podniků, jejichž krize byla řešena v rámci insolvenčního řízení" se stalo náplní odborného kolokvia, které se na půdě Vysoké školy ekonomické konalo k dosavadním výsledkům projektu TAČR TL02000467 "Vývoj preventivních předinsolvenčních a insolvenčních restrukturalizací podniků ve finančních obtížích, možnosti zvýšení využívání a úspěšnosti těchto postupů pomocí stanovení systému včasného varování a stanovení postupů pro preventivní restrukturalizace."

Odborné kolokvium se odehrálo 29. dubna 2019 na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Přednesená témata i diskuse, která následovala, přinesla mnoho zajímavých momentů. Kolokvia se zúčastnili odborníci a akademici napříč různými profesemi – ekonomové, právníci, insolvenční správci, insolvenční soudci a mnozí další. Akci moderovali Ing. Michal Kuděj a Ing. Jaroslav Schönfeld, Ph.D.

Shrnutí přednášky a závěry z diskuse můžete najít ZDE.

Kolokvium se uskutečnilo v rámci Výzkumného projektu TAČR TL02000467 – Vývoj preventivních předinsolvenčních a insolvenčních restrukturalizací podniků ve finančních obtížích, možnosti zvýšení využívání a úspěšnosti těchto postupů pomocí stanovení systému včasného varování a stanovení postupů pro preventivní restrukturalizace.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.