Jaroslav Schoenfeld poskytnul rozhovor Hospodářským novinám

03.06.2020

Dlouhé období nesplácených úvěrů předpovídá v rozhovoru pro Hospodářské noviny Jaroslav Schönfeld. Podle jeho slov "dopady koronavirové krize české firmy pocítí se zpožděním. Kritické období přijde ve druhé polovině roku, kdy se ukáže, do jaké míry jsou úspěšné jednotlivé programy, které měly podnikům pomoci."

V rozhovoru také varuje před případným optimismem z prvních čísel, která nemusí být zase tak špatná: "Nebude to ze dne na den. Náběhová křivka může být poměrně pomalá. Porovnáme-li to s globální krizí, nesplácené úvěry kulminovaly dva nebo tři roky poté, co krize v polovině roku 2008 nastoupila. Máme před sebou podle mého názoru dlouhé období, kdy bude objem nesplácených úvěrů narůstat."

Předplatitelé Hospodářských novin naleznou celý rozhovor ZDE (ostatní si na tomto odkazu přečtou zhruba třetinu textu). Celý text v podobě pdf je možné najít ZDE.

 

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.