Docent Luboš Smrčka vystoupil na vědecké konferenci v Brazílii

28.04.2016

V rámci konference WorldCIST'16 (4th World Conference on Information Systems and Technologies) vystoupil vedoucí týmu Výzkum insolvence docent Luboš Smrčka s referátem o potenciálu využití moderních informačních systémů v oblasti informovanosti o insolvenčních řízeních.

Minulé ročníky této konference se uskutečnily v Algarve, na Madeiře, na Azorských ostrovech a čtvrtý (letošní) ročník v Brazílii (22. až 24. března, Recife). "Jde o konference zaměřené poměrně výrazně na technologie, ale určitá pozornost je zde věnována také aplikacím moderních informačních mechanismů na různé oblasti. Analýza možností využití v oblasti insolvenčních řízení a především v oblasti jejich analýzy a případné detekce problémových řízení metodami regresní analýzy vzbudila u posluchačů nesporně více, než jenom zdvořilostní zájem,"  poznamenal docent Smrčka.

Výstupy z konference jsou publikovány ve sbornících vydávaných nakladatelství Springel.

Odkaz na stránky konference.

O projektu

Projekty TAČR s evidenčními čísly TD010093 a TD 010093 jsou řešeny mezinárodním vědeckým týmem, který je koordinován z Vysoké školy ekonomické v Praze. Oba projekty směřují k návrhům na legislativní změny a k vytvoření nových aplikací využitelných pro výzkum i praxi.